Maspex stworzy największą grupę spożywczą w Polsce

Autor: www.sadyogrody.pl 19 grudnia 2014 12:49

Maspex stworzy największą grupę spożywczą w Polsce Marek Sypek, prezes grupy Agros Nova

- Maspex po przejęciu aktywów Agros Novy stworzy duży, polski podmiot z ogromnymi możliwościami rozwoju. To będzie mocna i fajna przeciwwaga dla zagranicznych, konsolidujących się koncernów na naszym rynku. Maspex to najlepszy inwestor strategiczny na polskim rynku i grupa, która kupuje marki na zawsze a nie na parę lat - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Marek Sypek, prezes grupy Agros Nova.

Grupa Maspex Wadowice podpisała wstępną umowę z IK Investment Partners na zakup wybranych aktywów firmy Agros Nova - dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz między innymi takich marek, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt. Dlaczego inwestor zdecydował się na sprzedaż swoich kluczowych marek właśnie Maspeksowi?

-  Po blisko 5-letniej obecności funduszu IK Investment Partners, jako właściciela Agros-Nova, przeprowadzeniu pełnej restrukturyzacji oraz relaunchu strategicznych marek, sprzedaż do inwestora branżowego, jakim jest Maspex, to w pełni naturalny krok. Maspex zapewni przyszłość zarówno przejmowanym brandom jak i całej załodze, dzięki czemu w przyszłości czemu unikniemy grupowych zwolnień, a na tym nam bardzo zależało. Poza tym to najlepszy inwestor strategiczny w kraju - zapewnia Marek Sypek.

Jego zdaniem po przejęciu Maspex będzie największą polską grupą spożywczą w naszym kraju. 

Teraz strony czekają na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W efekcie przejęcia powstanie Grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł. Silna pozycja rynkowa to gwarancja dalszego rozwoju i zdecydowanie większych perspektyw dla obu spółek. Na bazie firmy Agros Nova Maspex planuje zbudować kolejny mocny obszar działalności w oparciu o pracowników firmy Agros Nova oraz zakupione zaplecze produkcyjne.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM