Maspex: Mówienie o kryzysie w branży spożywczej było nadużyciem

Autor: Rzeczpospolita 26 kwietnia 2016 10:47

Maspex: Mówienie o kryzysie w branży spożywczej było nadużyciem Krzysztof Pawiński / fot. PTWP

Krzysztof Pawiński, prezes grupy Maspex Wadowice, podkreśla w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że mówienie o kryzysie w branży spożywczej było nadużyciem. Jak przyznaje branża jest wolna od cykli koniunkturalnych.

Zdaniem Krzysztofa Pawińskiego dochody przeciętnego konsumenta wystarczają na zakup czekolady czy soku, nawet gdy nie stać go na zakup samochodu.

Prezes Maspexu zauważa, że obecnie w cały regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z wyłączeniem Ukrainy oraz Rosji, występuje bardzo wyrównany solidny rozwój gospodarczy, za którym następuje poprawa nastrojów konsumenckich. Sytuacja ta stwarza dobre perspektywy.

Pawiński zapowiada, że grupa planuje inwestycje m.in. w logistykę. Na przełomie 2016 i 2017 roku w Łowiczu ma ruszyć budowa hal produkcyjnych oraz centrum logistycznego, z którego korzystać będzie cała grupa. Dodatkowo centra logistyczne powstaną w Olsztynku i w Lublinie w Lubelli. Inwestycja w tym obszarze została już zakończona w Tychach. 

Na tę chwilę we wszystkich magazynach Maspex posiada 155 tys. miejsc paletowych. Krzysztof Pawiński zapowiada, że docelowo ma ich być 240 tys. 

Cały wywiad czytaj we wtorkowym wydaniu Rzeczpospolitej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM