Maspex chce inwestować w Łowiczu. To dobra wiadomość dla producentów warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 18 września 2015 15:32

Maspex chce inwestować w Łowiczu. To dobra wiadomość dla producentów warzyw Maspex zainteresowany inwestycjami w Łowiczu; fot. PTWP / ŻelaznaStudio

Grupa Maspex Wadowice, która w tym roku przejęła część zakładów Agros Nova w Łowiczu, jest zainteresowana dużymi inwestycjami na tym terenie. To bardzo dobra informacja dla potencjalnych poddostawców, przede wszystkim producentów warzyw, głównie ogórków i pomidorów.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przedstawiciele Grupy Maspex spotkali się z marszałkiem Witoldem Stępniem.

Maspex rozważa możliwość prowadzenia działalności w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Chcemy przede wszystkim postawić na rozwój obszaru B+R, współpracę z jednostkami naukowymi z regionu, czyli instytutami naukowymi i uczelniami, oraz odbudowę najwyższej jakości bazy surowcowej - powiedział podczas spotkania Kazimierz Kujawa, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki.

- To bardzo dobra informacja dla potencjalnych poddostawców, przede wszystkim producentów warzyw, głównie ogórków i pomidorów – skomentował propozycję firmy marszałek Stępień, dodając, że zarząd województwa zrobi wszystko co w jego mocy, by pomóc tak znaczącemu inwestorowi w zaaklimatyzowaniu się w regionie łódzkim.

Maspex jest jedną z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych. Firma jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Maspex Wadowice to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również pozycję lidera na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM