Małopolskie: Ceny wiśni w skupach oscylują wokół 3 zł/kg. Możliwe dalsze wzrosty

Autor: www.limanowa.in/www.sadyogrody.pl 06 lipca 2017 08:41

Małopolskie: Ceny wiśni w skupach oscylują wokół 3 zł/kg. Możliwe dalsze wzrosty fot. shutterstock

W tym roku plantatorzy wiśni na skupie za kilogram wiśni mogą otrzymać cenę w wysokości 3 zł. W poprzednich latach zdarzało się, że otrzymywali zaledwie kilkadziesiąt groszy za kilogram. Sadownicy z terenu powiatu limanowskiego nie mogą jednak liczyć na duże zyski, choć w innych regionach kraju jest znacznie gorzej - informuje serwis limanowa.in.

Długa zima, gwałtowne zmiany pogody i przymrozki doprowadziły do sporych strat na terenie całej Polski. Na terenie powiatu limanowskiego zbiór owoców zapowiada się również bardzo słabo, choć w skali kraju nie będzie to zapewne najgorszy wynik. Na wysoką cenę mogą liczyć plantatorzy wiśni, w skupie za kilogram płacić będą około 3 zł, a eksperci przewidują, że będzie dalszy wzrost ceny.

- W całej Europie jest kiepsko z wiśnią i Polska niestety nie jest pod tym względem wyjątkiem - powiedział Józef Drożdż, prezes Zarządu Zrzeszenia Plantatorów Owoców i Warzyw Dla Tymbarku. - Na terenie powiatu limanowskiego szacujemy, że zbiór będzie wynosił zaledwie 30 procent z tego, co było w poprzednich latach - dodaje. 

Więcej w serwisie limanowa.in. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM