KSPCP o aktualnych cenach czarnej porzeczki

Autor: www.sadyogrody.pl 20 lipca 2016 16:20

KSPCP o aktualnych cenach czarnej porzeczki Wypowiadając się w kwestii cen należy powoływać się na aktualne na dany dzień ceny i ich tendencję / fot. shutterstock

Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych porzeczek odniosło się do informacji dot. cen skupu czarnych porzeczek. - Sytuacja cenowa na rynku szczególnie owoców porzeczki czarnej zmienia się rzeczywiście bardzo dynamicznie. Podane dane w dniu 19 lipca br. są od kilku dni nieaktualne. Cena porzeczki do przetwórstwa na koncentrat spadła do 0,45 zł/kg loco zakład czyli do poziomu z 2015 roku. Natomiast cena 1,00zł/kg tych owoców dotyczyła owoców do mrożenia. Ale i ceny owoców z tym przeznaczeniem spadły we wtorek 19 lipca br. do poziomu 0,60 zł/kg - przyznaje Stanisław Trzonkowski, członek zarządu KSPCP.

Przedstawiciel zrzeszenia dodał, że wypowiadając się w kwestii cen należy powoływać się na aktualne na dany dzień ceny i ich tendencję.

- Wypadałoby też dodać, że przemysł przetwórczy mocno ogranicza skup tych  owoców pomimo tego, iż wszelkie szacunki wskazują na zmniejszenie podaży owoców porzeczki czarnej w stosunku do 2015 roku - skomentował Trzonkowski. 

Przeczytaj także: Wzrosły ceny malin i porzeczek w skupach

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM