Koszt inwestycji w cydrownię można porównać z zakupem ciągnika

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 06 grudnia 2015 16:48

Koszt inwestycji w cydrownię można porównać z zakupem ciągnika Na Lubelszczyźnie powstała pokazowa cydrownia; fot. shutterstock.com

Pokazowa cydrownia, która powstała na Lubelszczyźnie, ma zachęcić, pomóc i ułatwić sadownikom zakładanie własnych cydrowni oraz produkowanie polskiego cydru naturalnego, dzięki czemu region lubelski może stać się polską cydrową Toskanią - informuje www.portalspozywczy.pl.

W dniu 5 listopada, na Lubelszczyźnie została pokazana pierwsza pokazowa cydrownia, czyli wytwórnia cydru, gdzie podczas warsztatów można zobaczyć jak od początku do końca powstaje polski cydr. Pierwsza pokazowa cydrownia powstaje i zostanie uruchomiona w siedzibie Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru w Mikołajówce koło Kraśnika.

- Przecieramy szlaki, zbieramy informacje, udowadniamy, że można. Chcemy pokazać sadownikom, że cydrownia to prosta inwestycja, której koszt można porównać z zakupem ciągnika. Wybraliśmy technologię, którą każdy może dopasować do własnych potrzeb – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Tomasz Solis, wiceprezes Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru.

- Spodziewamy się, że największym wyzwaniem będą procedury formalne, o których uproszczenie apelujemy. Dzięki wzorcowej cydrowni stworzymy biznesplan gotowy do powielania. Będziemy poszukiwać najlepszych receptur, pozyskamy wiedzę na temat doboru odmian jabłek, temperatury fermentacji, długości okresu maceracji - dodaje.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM