Józef Rolnik: Współpraca z producentami warzyw jest coraz bardziej profesjonalna

Autor: www.sadyogrody.pl 19 marca 2015 08:46

Józef Rolnik: Współpraca z producentami warzyw jest coraz bardziej profesjonalna Józef Rolnik, prezes firmy Rolnik

Polscy rolnicy coraz częściej łączą się w grupy producenckie, dzięki czemu są w stanie dostarczać coraz większe ilości surowców jednorazowo. Współpraca z nimi z każdym rokiem przebiega coraz sprawniej i kompleksowo - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Józef Rolnik, współwłaściciel firmy Rolnik.

Firma Rolnik niemal w 100 proc. korzysta z surowców z Polski, jedynie w sporadycznych sytuacjach importuje warzywa np. paprykę z Węgier.

- Od kilku lat współpracujemy z producentami warzyw z całej Polski, cały czas z tymi samymi. W tych relacjach ważne jest dla nas wzajemne zaufanie. Dlatego partnerów dobieramy w ten sposób, że kiedy zamawiamy dużą ilość surowca, my mamy pewność, że go otrzymamy a rolnicy gwarancję zapłaty z naszej strony. Niestety nie mamy takiego komfortu jak przetwórcy zielonego groszku i kukurydzy konserwowej, gdzie produkcja odbywa się prawie w całości w oparciu o ceny kontraktowe - mówi Józef Rolnik.

W przypadku warzyw korzeniowych, kapust oraz papryki w firmie Rolnik obowiązuje jedynie system kontraktacji ilościowej, a ceny ustalane są na bazie cen rynkowych. - Możliwe, że stabilizacja cen warzyw w dłuższym okresie czasu doprowadzi również do kontraktacji cenowej - dodaje.

Józef Rolnik zapewnia, że grupy producenckie, z którymi obecnie współpracuje firma Rolnik działają bardzo profesjonalnie. - Wiele z nich w pełni wykorzystała programy unijne i rozwinęły się nie tylko pod względem maszynowym, ale również  rozbudowały profesjonalne magazyny przechowalnicze, dzięki którym jakość warzyw jest bardzo dobra - twierdzi przedsiębiorca.

Firma Rolnik powstała w 1991 r. Firma zatrudnia 500 osób. W portfolio ma 250 pozycji asortymentowych z segmentu przetwórstwa warzyw. Rolnik ok. 20 proc. swojej produkcji eksportuje.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM