Jaki będzie tegoroczny sezon skupu jabłek przemysłowych?

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 17 sierpnia 2016 08:09

Jaki będzie tegoroczny sezon skupu jabłek przemysłowych? Ciężko prognozować tegoroczne ceny skupu jabłek przemysłowych. Część sadowników twierdzi, że ceny mają sięgać 10 gr/kg ponieważ owoców będzie dużo / fot. shutterstock

Wkrótce pełną parą ruszą zbiory jabłek. Jednak większość sadowników nie podchodzi do nowego sezonu z optymizmem. Ponadto, słychać pogłoski o planowanym obniżaniu przez przetwórstwo cen jabłek przemysłowych w sezonie zbiorów.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl na Mazowszu w gm. Jasieniec jabłka przemysłowe skupowane są za 20 gr/kg. Warto podkreślić, że w średnia cena owoców do przetwórstwa w analogicznym okresie rok wcześniej wynosiła 35 gr/kg. W 2014 roku w sierpniu jabłka skupowane były również za 20 gr/kg.

Ciężko prognozować tegoroczne ceny skupu jabłek przemysłowych. Część sadowników twierdzi, że ceny mają sięgać 10 gr/kg ponieważ owoców będzie dużo, a przetwórcy będą chcieli odbić się po zeszłorocznych wysokich poziomach cenowych na początku sezonu. 

Niestety wysoka produkcja jabłek nie będą działały na korzyść sadowników. Czynnikiem pozytywnym jest natomiast spadek zbiorów w Unii Europejskiej. Ponadto trzeba również mieć na uwadze Chiny, które spodziewają się wysokich zbiorów, co z kolei nie wróży dobrze polskim producentom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM