Intenson Europe: Perspektywy rozwoju rynku prozdrowotnej żywności są ogromne

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 23 lutego 2017 15:19

Intenson Europe: Perspektywy rozwoju rynku prozdrowotnej żywności są ogromne Michał Lasocki, prezes zarządu Intenson Europe/ fot. Żelazna Studio

- Na półkach sieci handlowych obecnych w naszym kraju pojawia się coraz więcej prozdrowotnych produktów. Dzisiaj niemal każda z nich ma już osobną półkę z taką i z roku na rok jest ona coraz szersza. Jednak dla przykładu we Francji te półki są 3-4-krotnie większe niż u nas. To oznacza jedno - że ten trend jeszcze długo będzie się rozwijać na polskim rynku, a perspektywy rozwoju tego sektora są ogromne - mówi Michał Lasocki, prezes zarządu Intenson Europe.

- Jeszcze kilka lat temu nasze produkty były dostępne jedynie w specjalistycznych sklepach, trzeba było specjalnie się fatygować do punktów ze zdrową żywnością aby nabyć tego typu produkty. Dziś wszystkie zakupy spożywcze możemy zrobić w jednym sklepie - to duży atut z perspektywy konsumentów. Zmiana w ofercie sieci to dobry krok w stronę polepszenia jakości żywienia polskich konsumentów, ponieważ jeśli tzw. zdrowa żywność będzie bardziej dostępna, to będzie również tańsza. Tygodnie tematyczne, które organizują sieci handlowe to znakomity kierunek do tego aby zwrócić uwagę konsumenta na tzw. superfoods - wylicza Michał Lasocki. 

I przyznaje, że sieci handlowe to nie jest najłatwiejszy klient. - Współpraca z nimi oznacza - długie terminy płatności, kary umowne, wysokie wymagania jakościowe - więc tylko najlepsze firmy z branży mogą sprostać tym wymaganiom - dodaje. 

Jego zdaniem w Polsce konsumenci są jeszcze bardzo mało świadomi istnienia takich produktów jak superfoods, czy prozdrowotnej żywności. Potrzeba solidnej edukacji i sporo czasu, by społeczeństwo było świadome atutów tej alternatywnej żywności - dodaje prezes Intenson Europe.

Intenson to innowacyjna polska marka, która specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji zdrowej żywności, w tym również produktów określonych mianem superfoods. Firma istnieje od 2007 roku.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM