Iglotex: Zmiana na rynku dystrybucji mrożonek to dla nas szansa

Autor: www.sadyogrody.pl 15 stycznia 2015 08:03

Na początku stycznia Hortex i Ren podpisały przedwstępną umowę w sprawie zakupu przez Hortex udziałów w Ren. Co o tym pomyśle sądzą konkurenci? - W zmianach zachodzących na rynku dystrybucji mrożonek widzimy dla nas przede wszystkim szansę, a nie zagrożenie. Od kilku lat nie współpracujemy z Hortexem więc w tym obszarze nic się nie zmieni - mówi Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Iglotex.

- Zapewne od teraz priorytetem Renu będzie przede wszystkim generowanie korzyści dla spółki Hortex, a nie pozostałych dostawców, którzy muszą szukać alternatywnego sposobu dotarcia do runku tradycyjnego. Inni dystrybutorzy, w obliczu tej transakcji, będą musieli podjąć strategiczne decyzje, gdyż Hortex z dotychczasowego dostawcy-producenta stał się bezpośrednim konkurentem - twierdzi Maciej Włodarczyk.  

Jego zdaniem w kontekście transakcji przejęcia Ren przez Hortex, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż w ciągu ostatnich dwóch lat Hortex często zmieniał swoją strategię dystrybucyjną.

- Wydaje się, że firma jest pod presją i szuka pomysłu, jak odpowiedzieć na potrzeby tradycyjnej sprzedaży detalicznej na rynku polskim. Jest to z pewnością mylące dla podmiotów działających na rynku mrożonek, zarówno dystrybutorów jak i producentów - dodaje prezes Igloteksu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO