Iglotex, producent mrożonek, wprowadza na rynek nową markę (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 20 sierpnia 2015 13:07

Iglotex, producent mrożonek, wprowadza na rynek nową markę (video) Maciej Włodarczyk, prezes Igloteksu/ fot. Żelazna Studio

Grupa Iglotex zakończyła proces integracji i prace nad nowym, mrożonkowym brandem - Proste Historie. - To proste produkty dla zapracowanych osób. W ciągu kilku dni produkty pojawią się w sklepach - zapewnia w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Maciej Włodarczyk, prezes Grupy Iglotex.

Grupa Iglotex zakończyła proces rebrandingu i wprowadza nową markę, która swoim zasięgiem obejmuje kategorie mrożonych warzyw i owoców, mącznych i ziemniaczanych wyrobów kulinarnych, frytek.

- Proste Historie, bo tak nazywa się nowa marka, mówi o domu, w którym pachnie dobrym jedzeniem, która namawia do wspólnego celebrowania przyjemności, wspólnych posiłków. To naturalność, świeżość, proste produkty, to możliwość stworzenia własnego dania ze zdrowych składników, to komplementarne menu obiadowe: zupa, danie główne, deser.

Iglotex planuje na początku 2016 r. ruszyć z kampanią promocyjną dla mrożonych owoców i warzyw i wyrobów kulinarnych.

- Zgodnie z naszą nową strategią komunikowane będę tylko te kategorie, w których nie nawiążemy strategicznych partnerstw z naszymi dostawcami - dodaje Maciej Włodarczyk, prezes Grupy Iglotex.

Makra Proste Historie ma na rynku poważnego rywala w kategorii mrożonych owoców i warzyw. Chodzi o Polski Ogród, marki należącej do Grupy Hortex. Spółki rywalizują z sobą na polu produkcji oraz dystrybucji mrożonek. 

Grupa Iglotex zakończyła proces integracji części dystrybucyjnej. Z kolei Hortex, największy rywal Igloteksu, jest w trakcie integracji przejętych podmiotów z branży dystrybucji mrożonek. Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Grupa Hortex otrzymała od UOKiKu zgodę na przejęcie spółek zajmujących się hurtową sprzedażą produktów mrożonych takich jak: Ren, Marywilska, Allfood, Iglomen oraz Chłodnie Europejskie. Nad trzema ostatnimi przedsiębiorcami Hortex będzie sprawował współkontrolę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM