Iglotex chce wspierać dostawców na każdym etapie procesu uprawy warzyw i owoców

Autor: www.sadyogrody.pl 12 stycznia 2015 13:26

Iglotex chce wspierać dostawców na każdym etapie procesu uprawy warzyw i owoców Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Iglotex

- Priorytetem Grupy Iglotex we współpracy z plantatorami jest zapewnienie naszym klientom surowca i w efekcie produktów o dobrej jakości, dlatego staramy się maksymalnie wspierać naszych dostawców na każdym etapie procesu uprawy warzyw i owoców, w tym również dostarczamy sadzonki o odpowiednich parametrach jakościowych, zapewniamy doradztwo ze strony renomowanych krajowych uczelni rolniczych - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Iglotex.

Grupa Iglotex, zajmująca się produkcją i dystrybucją mrożonek, posiada zakład produkcji mrożonych warzyw i owoców w Grudziądzu oraz frytek w Tarnowie.

- Nasze produkty wytwarzane są na bazie polskich warzyw i owoców co powoduje, że  zakłady opierają się większości o lokalną bazę surowcową. Zagranicą nabywamy surowce niedostępne w Polsce. Posiadamy łącznie kilkuset stałych dostawców, z którymi współpracujemy na bazie wieloletnich umów kontraktacyjnych. Co roku ustalamy ze współpracującymi z nami plantatorami wolumeny oraz ceny skupu, jakie będą obowiązywać w przyszłym roku - dodaje Maciej Włodarczyk, prezes Grupy Iglotex.

Jego zdaniem współpraca Igloteksu z plantatorami jest wieloaspektowa i z założenia długoterminowa w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa i przewidywalności dla dostawców, oraz jakości i dostępności surowca dla Grupy Iglotex.

- Nasz dział kontroli przeprowadza cykliczne audyty zakontraktowanych pól uprawnych i kontroluje jakość plonów. Plantatorzy  prowadzą karty pól zawierające pełną historię korespondujących upraw, zbiegów, nawożenia oraz wielkości i jakości plonów - zaznacza prezes Igloteksu.

Ceny warzyw w 2014 r. były zbliżone do tych z roku 2013, natomiast spadki cen zanotowały takie owoce jak truskawka i wiśnia.

- W 2015 roku spodziewamy się stabilizacji cen surowców, ich obecnie niski poziom ogranicza potencjał spadku . Dalsze obniżanie cen spowoduje nieopłacalność produkcji rolnej, a w konsekwencji zmniejszenie upraw i spadek podaży, a to z kolei doprowadzi do niekontrolowanego wzrostu cen - alarmuje Maciej Włodarczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM