Hortex zapowiada kolejne inwestycje w zakładzie w Skrzyńsku k. Przysuchy

Autor: www.echodnia.eu/www.sadyogrody.pl 09 grudnia 2016 12:03

Hortex zapowiada kolejne inwestycje w zakładzie w Skrzyńsku k. Przysuchy Regularnie holding współpracuje z ponad 170 dostawcami, z czego 26 procent stanowią firmy i gospodarstwa indywidualne z powiatu przysuskiego i najbliższych okolic. / fot. shutterstock

Hortex Holding w swoim zakładzie w Skrzyńsku zatrudnia ponad 400 osób, a kolejnych 100 osób zatrudnia sezonowo. Firma spod Przysuchy ściąga produkty do przerobu z całego regionu. Tym samym rolnicy z grójeckiego, białobrzeskiego, czy przysuskiego powiatu mają zbyt na swoje warzywa i owoce - informuje echodnia.eu.

Regularnie holding współpracuje z ponad 170 dostawcami, z czego 26 procent stanowią firmy i gospodarstwa indywidualne z powiatu przysuskiego i najbliższych okolic. W ubiegłym roku zakład skupił w sumie około 60 tysięcy ton warzyw i owoców. 

Rocznie firma wytwarza około 200 milionów opakowań produktów - soków nektarów i napojów, w 97 wariantach smakowych.  Zakład jest sukcesywnie modernizowany. Dyrekcja holdingu zapowiada kolejne inwestycje w najbliższym czasie. Już wcześniej w Hortexie została zmodernizowana m.in. oczyszczalnia ścieków, kotłownia. Zakład oszczędza też wodę i energię. 

Czytaj więcej w serwisie echodnia.eu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM