Hortex wystawiony na sprzedaż

Autor: Puls Biznesu 01 lipca 2017 13:30

Hortex wystawiony na sprzedaż Tomasz Kurpisz, prezes Hortex/ fot. Żelazna Studio

Fundusz Argan Capital, właściciel spółki Hortex, wystawił ją na sprzedaż. Już kilkakrotnie próbował pozbyć się spółki, tym razem jednak transakcja ma większe szanse powodzenia ze względu na sytuację funduszu, który kończy działalność i oddaje pieniądze inwestorom - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Hortex prowadzi już rozmowy z potencjalnymi chętnymi. Według informacji "Pulsu Biznesu", kupnem zainteresowane są: Polmlek (który przejął część sokową od spółki Agros-Nova), Maspex (środkowoeuropejski potentat spożywczy rodem z Wadowic) oraz czeska Kofola. Transakcji przyglądają się fundusze private equity: Penta Investments, Bridgepoint czy kontrolowany przez Andreja Babiša, czeskiego biznesmena i polityka, Hartenberg Capital. Horteksem mogą też być zainteresowae Advent International, ostatnio bardzo aktywny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, oraz Resource Partners, silny w segmencie żywnościowym. Wśród funduszy warto wyróżnić Pentę, która jest akcjonariuszem Igloteksu, dystrybutora mrożonek. Hortex zakończył współpracę z Igloteksem w 2013 r., ale Penta miałaby sporo efektów synergii między oboma biznesami mrożonkowymi.

Rozmówcy "Pulsu Biznesu" wyceniają Hortex na 200 mln euro. Co ciekawe, jeszcze cztery lata temu, przy poprzedniej próbie sprzedaży, był wyceniany na 300 mln euro. Połowa biznesu spółki to segment soków, połowa — mrożonki. Hortex ocenia, że ma 31 proc. udziałów w sprzedaży mrożonych warzyw i owoców, wynoszącej ilościowo ponad 93 mln kg (wartość rynku to ponad 790 mln zł). 

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM