Hortex: W 2016 r. chcemy utrzymać rosnący trend sprzedaży naszych produktów

Autor: www.sadyogrody.pl 28 grudnia 2015 13:21

Hortex: W 2016 r. chcemy utrzymać rosnący trend sprzedaży naszych produktów Tomasz Kurpisz, prezes Horteksu/ fot. Żelazna Studio

- W 2016 r. na rynku krajowym chcemy utrzymać rosnący trend sprzedaży naszych produktów w obu kategoriach sokach, nektarach i napojach oraz w mrożonkach, kontynuować prace nad stworzeniem w dłuższej perspektywie silnej i sprawnej ogólnopolskiej grupy dystrybucyjnej na bazie Grupy Ren oraz pozostałych współkontrolowanych przez nas spółek - mówi Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex.

Prezes Horteksu zapewnia, że spółka dalej będzie rozwijać się na rynkach eksportowych.

-  W Rosji naszym celem jest utrzymać obecność marki Hortex przy zachowaniu rentowności biznesu i stworzyć bazę do odbudowania naszej pozycji w przypadku unormowania się sytuacji - twierdzi Tomasz Kurpisz.

Tomasz Kurpisz podkreśla, że rok 2015 dla Grupy Hortex był czasem inwestycji i sukcesów, ale także i wyzwań.

- Nasze główne projekty inwestycyjne to system dystrybucji produktów mrożonych – zakup spółek z Grupy Ren oraz linia do nalewania soków w technologii peta aseptycznego (aPET), pozwalająca zwiększyć efektywność produkcji w segmencie soków i napojów. Na krajowym rynku udało się nam wzmocnić pozycję marki Hortex w obu segmentach, w których firma jest obecna –  sokach, nektarach i napojach oraz w mrożonkach. Duży sukces odniosły nasze nowości – soki, nektary i napoje w plastikowych butelkach oraz nowa linia nektarów i napojów dla dzieci Hortex Leon z funkcjonalnymi recepturami w 200ml kartonikach z zakrętką. W mrożonkach prawdziwym hitem okazała się nowa linia produktów „na patelnię” Makarony na patelnię Hortex – dzięki ich wprowadzeniu w ciągu roku segment dań gotowych wzrósł o kilkadziesiąt procent. Dobrze rozwija się sprzedaż mrożonek na rynkach zagranicznych - mówi Tomasz Kurpisz.

Z racji utrzymującego się embargo i sytuacji ekonomicznej wyzwaniem pozostał rynek rosyjski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM