Hortex przejmie dystrybutora mrożonek - firmę Ren

Autor: www.sadyogrody.pl 08 stycznia 2015 11:55

Hortex przejmie dystrybutora mrożonek - firmę Ren Tomasz Kurpisz, prezes Horteksu

Hortex podpisał przedwstępną umowę w sprawie zakupu udziałów w Ren i spółce powiązanej Marywilska, poza tym spółki uzgodniły wznowienie współpracy dystrybucyjnej. Zawarcie transakcji jest uwarunkowane uzyskaniem stosownej zgody prezesa UOKiK.

Umowa zawarta pomiędzy Hortex, a Ren zakłada także dostarczenie istotnego wsparcia finansowego dla Ren, m.in. poprzez odkupienie przez Grupę Hortex udziałów posiadanych przez Ren w spółkach dystrybucyjnych Iglomen, Chłodnie Europejskie oraz Allfood.

- Docelowo chcemy wykorzystać potencjał obecnej Grupy Ren w naszym projekcie stworzenia nowoczesnego i wydajnego systemu dystrybucji najlepszych marek w kategorii żywności mrożonej opartego zarówno o firmy, w których Grupa Hortex jest zaangażowana kapitałowo, jak również niezależnych, silnych dystrybutorów. Taki system będzie aktywnie współpracował z innymi markowymi producentami żywności mrożonej w celu zwiększenia penetracji rynku i istotnej poprawy jakości serwisu oferowanego sklepom i konsumentom. Wierzymy, że pozwoli to na zwiększenie konsumpcji całej kategorii wyrobów mrożonych, która nadal kształtuje się w Polsce na niskim poziomie na tle innych rozwiniętych krajów Europy Zachodniej. Wzrost lokalnej konsumpcji produktów mrożonych jest szczególnie ważny w kontekście istotnego ograniczenia możliwości eksportowych na rynku rosyjskim - powiedział Tomasz Kurpisz, prezes zarządu Hortex Holding SA.

Grupa Hortex oraz Ren uzgodniły także wznowienie współpracy w zakresie dystrybucji wyrobów mrożonych pod marką Hortex przez Ren. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM