Hortex ograniczy skup owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 12 sierpnia 2015 13:11

Hortex ograniczy skup owoców i warzyw Hortex ogranicza zarówno produkcję jak i skup surowców rolnych/ fot. shutterstock

- Wprowadzone limity w poborze energii zmusiły nas do zmniejszenia zużycia prądu i wprowadzenia ograniczeń w pracy urządzeń produkcyjnych. Oznacza to ograniczenie zarówno produkcji, jak i skupu - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Beata Łosiak, PR Manager Hortex.

Od 11 sierpnia br. do końca miesiąca wprowadzone będą ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej dla odbiorców o mocy umownej powyżej 300 kW (fabryki, huty, duże energochłonne zakłady przemysłowe) - stanowi rozporządzenie wydane we wtorek przez rząd.

Dlatego w zakładach produkcyjnych grupy Hortex zarówno przetwórstwo, jak i pakowanie produktów zostało ograniczone. - Obecnie odbywa się głównie od godz. 17.00 do 10.00 rano, podczas gdy normalnie trwa przez całą dobę. Moce przerobowe spadły de facto o 30-40 proc. - dodaje Beata Łosiak.

W konsekwencji spółka zmuszona jest proporcjonalnie zmniejszyć skup warzyw i owoców, co  oznaczać będzie realne straty dla producentów rolnych, którzy nie mają alternatywnych odbiorców na swoje surowce.

- Dla nas utracone zbiory będą nie do odzyskania, bo przyroda nie będzie czekać, dlatego też zwracamy się z prośbą do Zakładów Energetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki, aby uwzględniając specyfikę branży spożywczej limity zużycia prądu zostały podniesione - alarmuje.

Beata Łosiak zapewniła, że obecnie nie ma za to zagrożenia dla zamrożonych zapasów . – Limity wystarczają na chłodzenie magazynów - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM