Hortex jest na etapie sporu sądowego z byłymi właścicielami Renu

Autor: www.sadyogrody.pl 14 października 2016 13:11

Hortex jest na etapie sporu sądowego z byłymi właścicielami Renu fot. shutterstock

Jak formalnie wygląda sprawa konfliktu z Renem? Czy spór z byłymi właścicielami firmy Ren został zażegnany? - Jesteśmy na etapie sporu sądowego z byłymi właścicielami Renu. Ale jedynym legalnym i wpisanym do rejestru zarządem firmy Ren jest zarząd ustanowiony przez Hortex,  dlatego normalnie funkcjonujemy i rozwijamy spółkę – zapewnia w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex.

- Obecnie jesteśmy na etapie sporu sądowego z byłymi właścicielami Renu, którzy w kwietniu 2016 r. podjęli próbę odstąpienia od transakcji sprzedaży firmy Ren. My absolutnie kwestionujemy zasadność tego odstąpienia, uważamy, że nie zostały przez nas złamane żadne warunki umowy naszym zdaniem nie było podstaw do takiego odstąpienia, jest ono nieskuteczne i nieważne. Ale o tym zadecyduje sąd. Nie boimy się sporu legalnego. Jedynym legalnym i wpisanym do rejestru zarządem firmy Ren jest zarząd ustanowiony przez Hortex, dlatego normalnie funkcjonujemy i rozwijamy spółkę – mówi Tomasz Kurpisz.

- Mimo różnych problemów związanych z byłymi właścicielami Renu, budujące jest to, że żaden ze znaczących producentów nie zrezygnował ze współpracy z nami, co świadczy dla nas o tym, że Ren jest istotnym elementem systemu dystrybucji na rynku. Poza tym Ren miał dosyć udany sezon lodowy, który sam w sobie był trudny ze względu na warunki pogodowe, nasze cele zostały zrealizowane – zapewnia prezes Tomasz Kurpisz.

Przypomnijmy, że rodzina Państwa Pyłków, byli właściciele firmy Ren, poinformowali, że 14 kwietnia 2016 r. spółka O&M odstąpiła w całości od umowy sprzedaży udziałów spółki Ren oraz spółki Marywilska zawartej w 2015 r. z Hortex Holding wobec braku zapłaty drugiej transzy ceny sprzedaży przez Hortex Holding. Ich zdaniem Hortex nie dopełnił warunków umowy i nie zapłacił raty, którą był zobowiązany uiścić. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM