Helio: W 2017 r. zamierzamy wykorzystywać sprzyjające trendy rynkowe

Autor: www.sadyogrody.pl 05 grudnia 2016 14:11

Helio: W 2017 r. zamierzamy wykorzystywać sprzyjające trendy rynkowe fot. shutterstock

- 2016 rok był dla nas czasem intensywnej pracy dla długofalowego rozwoju. Rozbudowaliśmy infrastrukturę produkcyjną, rozszerzyliśmy ofertę produktową oraz przeprowadziliśmy liczne działania promocyjne. Poczynione inwestycje w infrastrukturę i markę wzmocniły naszą pozycję - mówi Leszek Wąsowicz, prezes Helio.- Mamy powody do satysfakcji, jednak nadal jesteśmy świadomi wyzwań i intensywnej pracy nad zapewnieniem dalszego rozwoju. W kolejnym roku będziemy zatem możliwie najefektywniej wykorzystywali sprzyjające nam trendy rynkowe oraz potencjał wypracowany przez dotychczas podjęte działania - dodaje Leszek Wąsowicz.

Helio w 2017 r. zamierza również pracować nad nowymi produktami i kampaniami promocyjnymi. - Rok zapowiada się zatem pracowity - dodaje prezes Helio.

W działalności spółki występuje zjawisko znacznej sezonowości sprzedaży. Najwyższa sprzedaż bakalii przypada na okres przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Sprzedaż bakalii jest najniższa w okresie letnim, ze względu na dostępność świeżych owoców, które w tym okresie są towarem konkurencyjnym. Jednocześnie spółka przygotowując się do okresów wzmożonej sprzedaży dokonuje zakupów bakalii w okresie, w którym sprzedaż jest najniższa. Sezonowość sprzedaży wpływa również na sezonowy charakter generowania przez spółkę zysków i strat w poszczególnych kwartałach roku obrotowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM