Helio: Gorsze wyniki w pierwszym półroczu roku obrotowego 2014/2015

Autor: www.sadyogrody.pl 02 marca 2015 10:43

Bakaliowa spółka Helio wypracowała w pierwszym półroczu swojego roku obrotowego 2014/2015 53,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 2 mln zł zysku netto. Rok wcześniej wyniki spółki wyniosły odpowiednio: 65,2 mln zł i 3,7 mln zł.

W perspektywie kolejnego półrocza kluczowy wpływ na wyniki Helio będzie miała wzmożona wysokość sprzedaży związana z okresem poprzedzającym święta Wielkanocy, które w tym roku przypadają na początku kwietnia. Mimo panujących na rynku trendów popularyzujących bakalie w codziennej, całorocznej diecie, należy bowiem pamiętać, że to wciąż przedświąteczny popyt na bakalie jest dla branży głównym generatorem przychodów oraz zysków - informuje Helio w komunikacie.

Z czynników zewnętrznych mających wpływ na wyniki Helio szczególną uwagę należy zwrócić na wciąż trudną sytuację panującą na rynku surowcowym. Utrzymywanie się niekorzystnych trendów w tym zakresie, oraz niestabilna sytuacja na rynku walutowym sprawia, że czynniki te wydają się być jednym z czołowych wyzwań przyszłego półrocza. W kolejnym półroczu spółka planuje kontynuować realizowaną strategię, w tym oferując produkty w cenach możliwie najkorzystniejszych dla rynku, ale bez uszczerbku dla wdrożonych standardów jakości produkcji, wizerunku marki, a także interesu ekonomicznego Helio. 

W działalności spółki występuje zjawisko znacznej sezonowości sprzedaży. Najwyższa sprzedaż bakalii przypada na okres przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Sprzedaż bakalii jest najniższa w okresie letnim, ze względu na dostępność świeżych owoców, które w tym okresie są towarem konkurencyjnym. Jednocześnie spółka przygotowując się do okresów wzmożonej sprzedaży dokonuje zakupów bakalii w okresie, w którym sprzedaż jest najniższa. Sezonowość sprzedaży wpływa również na sezonowy charakter generowania przez spółkę zysków i strat w poszczególnych kwartałach roku obrotowego - informuje Helio w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM