Grupa Polskie Sady otworzy nową przetwórnię owoców

Autor: www.sadyogrody.pl 31 marca 2015 08:57

Grupa Polskie Sady otworzy nową przetwórnię owoców fot. materiały prasowe / Polskie Sady

Grupa Producentów Owoców Polskie Sady Sp. z o.o. z Białej Rawskiej buduje zakład przetwórstwa owoców. Nowa inwestycja ma być ukończona w czerwcu br., czyli przed sezonem zbioru jabłek.

Polskie Sady chcą skupić się na przetwórstwu jabłek. - W nowym zakładzie będziemy produkować soki NFC - w różnorodnych opakowaniach, czyli bag-in-box oraz w szklanych butelkach o pojemności od 0,2l do 1l. Planujemy także rozlew soków bezpośrednio do cystern. W nowym zakładzie powstanie również linia do obierania jabłek. Owoce te będą później krojone na kostkę jabłkową i segmenty, które po dalszym przetworzeniu oferowane będą w postaci świeżej, mrożonej, prażonej i suszonej - mówi Paweł Soska, prezes grupy Polskie Sady.

Obecnie firma posiada już linię do obierania i produkuje kostkę jabłkową, ale chce poszerzyć ofertę.

Grupa nie chce zdradzać kosztów nowej inwestycji. Wiadomo, że zostanie ona sfinansowania w części ze środków unijnych. Generalne wykonawstwo inwestycji powierzono firmie Rosa-Hale z Radomia.

Nowy zakład powstaje w sąsiedztwie obecnej hali i siedziby grupy w Białej Rawskiej (woj. łódzkie). Mieści się tam hala z około 40 komorami chłodniczymi ULO, w których przechowuje się rocznie 12 tys. ton jabłek, a także sortownie i pakowalnie owoców. Grupa zajmuje się głównie eksportem jabłek, ale współpracuje także z sieciami handlowymi i odbiorcami w kraju. Jabłka sprzedawane są pod marką Pola, która także zarezerwowana jest dla soków NFC.

Grupa Producentów Owoców Polskie Sady skupia obecnie 35 producentów jabłek. Udziałowcami spółki są gospodarstwa sadownicze z rejonu Wilgi, Warki, Białej Rawskiej i Grójca. Specjalnością grupy są nowoczesne odmiany jabłek: Royal Gala, Red JonaPrince, Mutsu, Golden Delicious.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM