Grupa Jantoń, producent win owocowych i cydrów, inwestuje w moce

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 07 stycznia 2016 14:27

Grupa Jantoń, producent win owocowych i cydrów, inwestuje w moce

Grupa Jantoń, producent i dystrybutor m.in. win owocowych, cydrów, perry oraz innych alkoholi, wyda w tym roku na inwestycje kilka milionów złotych - podaje serwis portalspozywczy.pl.

- Gros inwestycji mamy za sobą, dokonanych w ostatnich latach, ale będziemy jeszcze modernizować nasze linie technologiczne i przede wszystkim na tym się skupimy. To będą inwestycje rzędu kilku milionów złotych - mówi Jacek Jantoń, prezes grupy.

- Częściowo będzie to rozbudowa mocy produkcyjnych, a częściowo inwestycje te dadzą nam możliwości produkcji innych rodzajów opakowań, innych rodzajów zamknięć, innego etykietowania - dodaje.

Prezes podkreśla też, że rok 2015 był rokiem dużego rozwoju dla grupy, w którym odnotowany zostanie wzrost przychodów rzędu kilkunastu procent. Był to też rok dużych inwestycji w struktury handlowe i mocną ich rozbudowę. Zatrudnienie w grupie handlowej wzrosło o kilkadziesiąt osób. Grupa uruchomiła też nowe centrum logistyczne kosztem 5 mln złotych.

Zaznacza też, że w grupie zmienia się struktura asortymentowa, a portfolio asortymentowe cały czas przesuwa się z produktów mniej rentownych w kierunku bardziej rentownych.  

Czy w 2016 roku Jantoń będzie zwiększać produkcję cydru? - Zdecydowanie tak. Mamy takie plany rozwoju i zakładamy wzrost w 2016 roku również rzędu kilkudziesięciu procent – mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Jacek Jantoń.

Czytaj więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM