Grupa Hortex: Rośnie rynek mrożonek oraz soków i nektarów (video)

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy 24 października 2016 09:44

Grupa Hortex: Rośnie rynek mrożonek oraz soków i nektarów (video) Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex/ fot. Żelazna studio

- Widzimy rozwój tendencji i trendów konsumenckich, które powodują, że odżywiamy się bardziej zdrowo, naturalnie i żywnością z wiadomego pochodzenia. Z badań, które posiadamy wynika jasno, że polscy konsumenci unikają napojów, które zwierają cukier lub konserwanty, żywności tłustej lub z dodatkiem soli. To sprzyja rozwojowi kategorii soków oraz mrożonek - zapewnia Tomasz Kurpisz, prezes Grupy Hortex.

- Polacy coraz chętniej stosują diety, odchudzają się i jedzą żywność, która nas oczyszcza. Coraz więcej uwagi poświęcają temu co jedzą i co chcą kupować - to nam sprzyja - zapewnia Tomasz Kurpisz.

Prezes zapewnił, że asortyment Horteksu wpasowuje się w panujący trend związany ze zdrowym odżywianiem. - Kategoria mrożonych warzyw dynamicznie się rozwija i wzrosła przez ostatnie dwa lata o ponad 10 proc. Hortex jako jeden z liderów rynku jest beneficjentem wzrostu rynku. Na dodatek rośnie również kategoria soków i nektarów, spada z kolei konsumpcja napojów. Rynek soków i nektarów wzrósł w ostatnich latach o ponad 20 proc. Najszybciej rosnącą kategorią są z kolei soki toczone tzw. NFC – dodał Tomasz Kurpisz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM