Greenyard Food, Univeg i Peatinvest chcą stworzyć wspólną grupę

Autor: www.sadyogrody.pl 20 marca 2015 16:06

Greenyard Food, Univeg i Peatinvest chcą stworzyć wspólną grupę fot. www.greenyardfoods.com

Greenyard Foods myśli o połączeniu z Univeg oraz Peatinvest. Zarząd Greenyard Foods jest zdania, że ​​integracja tych trzech grup ma potencjał do stworzenia niepowtarzalnego, globalnego gracza na rynku owoców i warzyw, który będzie w stanie zaoferować pełną gamę świeżych i mrożonych owoców i warzyw oraz przetworów.

Potencjalne połączenie Greenyard Foods, Univeg i Peatinvest pozwoliłoby stworzyć światowego lidera rynku owoców i warzyw o łącznej sprzedaży przekraczającej 3,7 mld euro.

- Stworzenie takiej grupy, która oferowałaby świeże i mrożone owoce i warzywa byłaby korzystna dla plantatorów, konsumentów, sprzedawców, pracowników poszczególnych podmiotów i akcjonariuszy - twierdzi Hein Deprezem, przewodniczący Greenyard Foods, Univeg i Peatinvest.

Wkrótce ma dojść do rozmów dotyczących struktury potencjalnej transakcji i wspólnego planu działań strategicznych dla połączonego podmiotu.

Greenyard Foods działa głównie w przetwórstwie owoców i warzyw gotowych do spożycia, i mrożoenke owocowo-warzywnych. Grupa ma 2200 pracowników i 13 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 5 krajach (Belgia, Francja, Wielka Brytania, Polska i Węgry) oraz oddziały i biura sprzedaży na pięciu kontynentach. 

Univeg jest światowym dostawcą świeżych produktów, aktywne działa na rynku owoców i warzyw, kwiatów i roślin, produktów convenience. Peatinvest posiada 9 zakładów produkcyjnych w 4 krajach i dostarcza hodowcom na całym świecie podłoża do uprawy roślin, owoców i warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM