Frosta rozbuduje bydgoską fabrykę

Autor: www.sadyogrody.pl 24 listopada 2016 16:10

Frosta rozbuduje bydgoską fabrykę fot. materiały prasowe

Frosta, producent mrożonej żywności, ma ambitne plany rozwoju na najbliższe miesiące i lata. Rozbudowa fabryki w Bydgoszczy będzie kosztować 65 mln zł i obejmie postawienie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 5 500 mkw i parkingów oraz powiększenie magazynów wraz z zapleczem do 2 000 mkw.

24 listopada został wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej hali produkcyjnej w bydgoskiej firmie Frosta.

Nowa hala produkcyjna, rozbudowa magazynów i parkingów to plany inwestycyjne w fabryce Frosty na lata 2016-2017. Inwestycja jest efektem rekordowych wyników firmy w ubiegłym roku oraz dynamicznego rozwoju eksportu.

W minionym roku przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 28,6 proc. w skali roku i wyniosły 500 mln zł. Poprawie uległ także zysk netto, który osiągnął poziom 27,9 mln zł, co oznacza wzrost o 6,8 proc. Te rekordowe wyniki są efektem dynamicznego wzrostu eksportu, poszerzenia oferty oraz otwarcia się firmy na nowe rynki - informuje spółka.

- Nieustannie się rozwijamy. Wciąż poszerzamy naszą ofertę asortymentową. Zwiększamy sprzedaż, zarówno na lokalny rynek jak i do innych, europejskich krajów. Od początku działalności w Polsce ponad 20-krotnie zwiększyliśmy też produkcję. Wszystko to przekłada się na coraz lepsze wyniki firmy, które w 2015 r. okazały się rekordowe - mówi Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy Frosty na Polskę i Europę Centralną.

Nowa inwestycja jest odpowiedzią na rosnący popyt na produkty Frosty zarówno w kraju jak i za granicą. Rozbudowa fabryki w Bydgoszczy będzie kosztować 65 mln zł i obejmie postawienie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 5 500 mkw i parkingów oraz powiększenie magazynów wraz z zapleczem do 2 000 mkw. Proces inwestycyjny ma zakończyć się w maju 2017 r.

W nowej fabryce Frosty uruchomiona zostanie nowoczesna linia produkcyjna do wytwarzania szerokiej gamy innowacyjnych produktów rybnych z sosami i z warzywami. Jej moce produkcyjne wyniosą 20 tys. ton rocznie. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie produkcji  o 50 proc. w stosunku do obecnego poziomu. W związku z inwestycją zatrudnienie znajdzie docelowo 80 kolejnych osób.

- Naszym priorytetem jest zrównoważony rozwój. Dlatego nowa hala produkcyjna została zaprojektowana w taki sposób, aby osiągnąć najwyższą efektywność energetyczną maszyn i urządzeń – mówi Mirosław Ranosz, dyrektor fabryk grupy Frosta. 

Fabryka Frosty działa w Bydgoszczy od 1999 roku. Zajmuje powierzchnię 12 000 mkw i zapewnia zatrudnienie dla prawie 700 osób. Produkowane są w niej mieszanki warzywne i produkty rybne, które trafiają na krajowy rynek oraz do kilkunastu krajów europejskich, m.in. Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. W bydgoskiej fabryce funkcjonuje  najnowocześniejsza w Europie linia do produkcji panierowanych produktów rybnych.

Dzisiaj oferta producenta mrożonej żywności z Bydgoszczy obejmuje produkty z ryb, mieszanki warzywne, dania gotowe a także burgery oraz produkty z kurczaka i zioła.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM