Firma Rolnik rozważa akwizycję w sektorze okołorolniczym

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 31 sierpnia 2016 08:17

Firma Rolnik rozważa akwizycję w sektorze okołorolniczym Józef Rolnik, współwłaściciel firmy Rolnik/ fot. PTWP

- Nasza firma jest na takim etapie rozwoju, że musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcemy robić coś więcej niż obecnie i wziąć udział w konsolidacji polskiego rynku rolno-spożywczego czy zadowala nas to, co już mamy. Sektor, w którym działamy, jest bardzo rozdrobniony, potencjalne przejęcie działających na nim firm nie przyniosłoby wartości dodanej tylko zwiększenie mocy - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Józef Rolnik, współwłaściciel firmy Rolnik.

- Obecnie nie mamy sprecyzowanego celu. Na razie jesteśmy na etapie świadomości, że przed nami decyzja - w którym kierunku pójść. Jest mało prawdopodobne żebyśmy rozwijali moce produkcyjne w sektorze owocowo-warzywnym. Widzimy się za to w roli firmy, która skupia ciekawe podmioty, od których Rolnik będzie kupował gotowe produkty - dodaje Józef Rolnik, współwłaściciel firmy Rolnik.

Właściciele firmy Rolnik zastanawiają się nad poszukiwaniem możliwości biznesowych w innych tematach, również spożywczych. - Rozważamy na ile w nowym temacie moglibyśmy używać brandu Rolnik a kiedy nie powinniśmy tego robić, ze względu na zbyt małą spójność między asortymentami, by nie rozmyć naszej rodzimej marki. Zdajemy sobie sprawę, że przy wchodzeniu w nowy temat musimy wykazać się kreatywnością - mówi Józef Rolnik.

Więcej czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Firma Rolnik powstała z inicjatywy dwóch szkolnych przyjaciół, Józefa Rolnika i Krzysztofa Gołębniaka, w okresie gigantycznego rozwoju przedsiębiorczości na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Dzisiaj Rolnik to jeden z liderów branży przetwórstwa owocowo – warzywnego w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM