Eskimos zanotował wzrost przychodów w 2015 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 16 lutego 2016 11:47

Eskimos zanotował wzrost przychodów w 2015 r. Spółka Eskimos poprawiła wyniki w 2015 r. /fot. shutterstock

Spółka Eskimos, która zajmuje się zamrażaniem owoców i warzyw, w czwartym kwartale 2015 r. wypracowała 12,164 mln zł przychodów ze sprzedaży. W analogicznym okresie roku 2014 sprzedaż spółki był nieco niższa i wyniosła 11,819 mln zł.

Narastająco, w całym ubiegłym roku, Eskimos wypracowała 52,553 mln zł przychodów ze sprzedaży. Rok wcześniej wyniki wyniosły 47,699 mln zł. 

W omawianym okresie mrożonkowa firma zwiększyła również zysk netto, który w ostatnim kwartale ubiegłego roku wyniósł 146 tys. zł, a w roku 2014 43 tys. zł. Narastająco w ubiegłym roku zysk spółki Eskimos wyniósł 420 tys. zł, podczas gdy w rok wcześniejszym 311 tys. zł. 

- Ekstremalnie niekorzystne warunki pogodowe spowodowały znaczny spadek plonów owoców i warzyw. W niektórych asortymentach szacuje się spadek plonów od 15 do 50 proc. w stosunku do osiąganych w warunkach normalnych. Spadek podaży surowców dla przetwórstwa spowodował znaczy wzrost cen, które osiągnęły rekordowe i niespotykane poziomy. W wyniku tych czynników spółka dokonała mniejszych od planowanych zakupów świeżych owoców i warzyw do mrożenia. Niesprzyjające warunki wegetacji owoców i warzyw negatywnie wpłynęły też na ich jakość. Mniejsza podaż surowców przy jednoczesnej słabej jakości miały decydujący wpływ na wyniki finansowe spółki w IV kwartale 2015 r. - informuje spółka w raporcie. 

Eskimos S.A. jest firmą zamrażającą owoce i warzywa. Zakład produkcyjny znajduje się na Podlasiu w rejonie zwanym „Zielonymi Płucami Polski", gdzie znajduje się większość plantacji spółki. Wyroby firmy są eksportowane na rynki europejskie a także do Kanady oraz USA. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM