Eskimos przejmuje zakład w Motodze

Autor: www.sadyogrody.pl 06 września 2016 12:39

Eskimos przejmuje zakład w Motodze fot. shutterstock.com

Spółka Eskimos podpisała umowę warunkową dotyczącą nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu produkcyjnego wchodzącego w skład masy upadłości EURO COMMERZ - Dom Handlowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Motodze (gmina baranów, województwo lubelskie).

Umowa została zawarta pod warunkiem niewykonania przez Skarb Państwa, reprezentowany przez Lasy Państwowe, przysługującego mu prawa pierwokupu dotyczącego części gruntu wchodzącego w skład zakładu.

Eskimos poinformował więc w kolejnym komunikacie o otrzymaniu stanowiska Nadleśnictwa Puławy w przedmiocie rezygnacji z wykonania prawa pierwokupu.

Cena nabycia - 6,8 mln zł została w całości zapłacona.

Zakład produkcyjny od ponad 3 lat znajduje się w stanie upadłości. Posiada podstawową infrastrukturę, w tym dobrej jakości maszyny i komory chłodnicze o pojemności ok. 7 kiloton oraz własne ujęcie wody. Eskimos planuje inwestycję w modernizację hal produkcyjnych oraz instalację nowoczesnego parku maszynowego, dzięki którym profil produkcyjny zakładu zbliży się do obecnego w Eskimos S.A.,prowadząc jednocześnie do istotnego zwiększenia skali działalności spółki. Zakładane kluczowe asortymenty owocowe to truskawka i malina, natomiast warzywne to kalafior i brokuł.

Eskimos S.A. jest firmą zamrażającą owoce i warzywa. Zakład produkcyjny znajduje się na Podlasiu w rejonie zwanym „Zielonymi Płucami Polski", tutaj także znajduje się większość plantacji spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM