Eskimos: Nie mamy wpływu na opóźnienia w płatnościach dla podmiotów współpracującychsadyogrody.pl/Eskimos S.A. - 30 listopada 2018 14:35


Spółka Eskimos podała informację dla podmiotów zaangażowanych w Program Stabilizacji Cen jabłek na rynku. Dotyczy ona opóźnień w płatnościach dla podmiotów współpracujących ze spółką.

- Informujemy, iż opóźnienie płatności do podmiotów współpracujących ze spółką ESKIMOS wynika z problemów administracyjnych niezależnych od Spółki, jest chwilowe, o czym zapewniają nas partnerzy współpracujący przy programie. Opóźnienie ma mieć charakter jednorazowy. Serdecznie przepraszamy za powstałą zwłokę, która w przyszłym tygodniu zostanie zniwelowana - podaje spółka w komunikacie.

Na dzień dzisiejszy spółka zakontraktowała 450.000 ton jabłek przemysłowych i rozpoczyna bardzo intensywny ich przerób na koncentrat jabłkowy, sok NFC, przecier jabłkowy oraz mrożoną kostkę jabłkową.

W celu zagospodarowania najgorszego asortymentu jabłek Zarząd Spółki ESKIMOS pracuje nad uruchomieniem produkcji alkoholu z tych jabłek.