Eskimos kupuje zakład produkcyjny za 6,8 mln zł

Autor: www.sadyogrody.pl 15 czerwca 2016 12:33

Eskimos kupuje zakład produkcyjny za 6,8 mln zł Stanisław Sulima, prezes spółki Eskimos/ fot. PTWP

Spółka Eskimos złożyła ofertę na zakup przedsiębiorstwa, którego głównym aktywem jest magazyn zlokalizowany w Motodze (gm. Baranów). Wartość transakcji sięga 6,8 mln zł. Zakład ma zostać poddany dużej modernizacji. W planach jest zarówno remont hal produkcyjnych, jak również instalacja nowoczesnego parku maszynowego.


- Zorganizowaną część przedsiębiorstwa będącą przedmiotem złożonej przez Eskimos oferty zakupu stanowi zakład produkcji mrożonek znajdujący się w Motodze (gmina Baranów, województwo lubelskie). Jego położenie, z uwagi na korzystne warunki glebowe, zapewnia bezpośredni dostęp do bardzo dobrej bazy surowcowej owoców i warzyw woj. lubelskiego i mazowieckiego, dając szansę rozwinięcia rynku skupu surowca, dywersyfikację źródeł surowca z perspektywy Eskimos S.A. oraz optymalizację kosztów prowadzonej działalności - informuje zarząd spółki Eskimos w komunikacie.

Zakład produkcyjny od ponad 3 lat znajduje się w stanie upadłości. Posiada podstawową infrastrukturę, w tym dobrej jakości maszyny i komory chłodnicze o pojemności ok. 7 kiloton oraz własne ujęcie wody. Eskimos planuje inwestycję w modernizację hal produkcyjnych oraz instalację nowoczesnego parku maszynowego, dzięki którym profil produkcyjny zakładu zbliży się do obecnego w Eskimos S.A.,prowadząc jednocześnie do istotnego zwiększenia skali działalności spółki. Zakładane kluczowe asortymenty owocowe to truskawka i malina, natomiast warzywne to kalafior i brokuł - czytamy w komunikacie.

Eskimos S.A. jest firmą zamrażającą owoce i warzywa. Zakład produkcyjny znajduje się na Podlasiu w rejonie zwanym „Zielonymi Płucami Polski", tutaj także znajduje się większość plantacji spółki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM