Eskimos kupi mrożonkowy zakład produkcyjny za 6,8 mln zł

Autor: www.sadyogrody.pl 09 sierpnia 2016 11:28

Eskimos kupi mrożonkowy zakład produkcyjny za 6,8 mln zł Stanisław Sulima, prezes Eskimosa/ fot. Żelazna studio

Zarząd spółki Eskimos podpisał umowę przedwstępną zakupu zakładu produkcyjnego mrożonek w Motodze w województwie lubelskim za 6,8 mln zł - informuje firma w komunikacie. Zakład wchodzi w skład masy upadłości Euro Commerz – Dom Handlowy Sp. z o.o.

Zorganizowaną część przedsiębiorstwa będącą przedmiotem umowy stanowi zakład produkcji mrożonek znajdujący się w Motodze. Jego położenie, z uwagi na korzystne warunki glebowe, zapewnia z perspektywy Eskimos S.A. bezpośredni dostęp do bardzo dobrej bazy surowcowej owoców i warzyw woj. lubelskiego i mazowieckiego, dając szansę rozwinięcia rynku skupu surowca, dywersyfikację źródeł surowca oraz optymalizację kosztów prowadzonej działalności - informuje zarząd spółki w komunikacie.

Zakład produkcji mrożonek zlokalizowany w Motodze posiada podstawową infrastrukturę, w tym dobrej jakości maszyny i komory chłodnicze o pojemności ok. 7 kiloton oraz własne ujęcie wody. Eskimos planuje inwestycję w modernizację hal produkcyjnych oraz instalację nowoczesnego parku maszynowego, dzięki którym profil produkcyjny zakładu zbliży się do obecnego w spółce Eskimos S.A., prowadząc jednocześnie do istotnego zwiększenia skali działalności spółki. Zakładane kluczowe asortymenty owocowe to truskawka i malina, natomiast warzywne to kalafior i brokuł.

Spółka podała, że pieniądze na finansowanie transakcji i dostosowanie zakładu do jej potrzeb pochodzić będą ze środków własnych oraz kredytu inwestycyjnego w kwocie 766,1 tys. euro (z przeznaczeniem na zakup maszyn i urządzeń do zakładu produkcji mrożonek) i w kwocie 1,9 mln euro (z przeznaczeniem na sfinansowanie zakupu i modernizacji zorganizowanej część przedsiębiorstwa).

Spółka Eskimos otrzymała także kredyt rewolwingowy do kwoty 6 mln zł z przeznaczeniem na zakup owoców i warzyw do zakładu produkcji mrożonek w Motodze.

Umowa przyrzeczona dotycząca zakupu ww. zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakład produkcji mrożonek w Motodze zostanie zawarta do dnia 7 października 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM