Cykoria: Z dostawcami surowców mamy podpisane stałe umowy

Autor: www.sadyogrody.pl 19 lutego 2015 10:36

- Część stosowanych przez nas surowców pochodzi od okolicznych rolników z rejonu Kujaw, lokalnych dostawców owoców i warzyw, z którymi mamy podpisane umowy kontraktacyjne – mówi Jerzy Kurowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Cykoria S.A.

Firma Cykoria wiele surowców pozyskuje w kraju.

- Są to nasi stali odbiorcy, z którymi wypracowaliśmy już standardy dotyczące jakości i ciągłości dostaw Dotyczą one zwłaszcza korzenia cykorii, wykorzystywanego przez nas do produkcji kawy zbożowej oraz jabłek, z których produkujemy w 100 proc. polskie chipsy jabłkowe, także z dodatkiem cynamonu - dodaje Jerzy Kurowski.

Pozostałe surowce pozyskuje od zewnętrznych dostawców, z którymi także współpracuje na stałych umowach.

- Najważniejszym kryterium  przy wyborze dostawców  jest jakość  - to właśnie o nią dbamy na każdym etapie naszej produkcji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wysoka jakość surowca w połączeniu z nowoczesnymi technologiami i sprawdzonymi recepturami daje wysoką jakość produktu końcowego. Wybieramy produkty z najlepszych upraw, część przypraw sprowadzamy z zagranicy. W specjalnym laboratorium selekcjonujemy przyprawy. Dopiero surowiec, który przeszedł wszystkie próby zostaje zaakceptowany i trafia do sprzedaży - zapewnia Jerzy Kurowski.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM