Cydr tylko ze świeżego soku? Czas na zmianę ustawowej definicji polskiego cydru

Autor: www.sadyogrody.pl 12 sierpnia 2015 12:09

Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru zainicjowało kampanię społeczno-gospodarczą na rzecz polskiego cydru naturalnego - Zacydrowani.pl. Szeroko zakrojona potrwa od początku sierpnia do 19 września i zakończy się wielkim finałem podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Celem kampanii jest zmiana ustawowej definicji polskiego cydru naturalnego - wprowadzenie jego ochrony i zapisu o produkcji cydru wyłącznie ze świeżego soku z jabłek, a także uproszczenie przepisów zezwalających sadownikom na wytwarzanie cydru. Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru walczy o jakość i czystość naszej nowej polskiej specjalności. Głośno sprzeciwia się produkcji cydrów z koncentratów - sztucznie aromatyzowanych i ujednolicanych. Piętnuje produkty cydropodobne, w których niska zawartość jabłek maskowana jest dodatkami smakowymi i aromatycznymi.

- Nazwę kampanii Zacydrowani.pl zainspirowały pozytywne emocje zakochania, zafascynowania, zakręcenia. I oczywiście samo bycie „ZA”. Znak „pl” dodatkowo podkreśla, że walczymy o polską, naturalną specjalność i smak polskich jabłek - naturalny cydr produkowany w Polsce, w 100 proc. ze świeżego soku, bez sztucznych dodatków. Kampanię poparli wokalistka, laureatka Fryderyków Natalia Przybysz, duet elektroniczny XXANAXX oraz Andrzej Kruszewski, właściciel klubokawiarni Znajomi Znajomych - podało biuro prasowe akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM