Chorwacki producent przypraw i przetworów rezygnuje z produkcji w Polsce

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 17 grudnia 2014 10:28

Podravka, chorwacki producent wyrobów spożywczych, w tym przetworów pomidorowych i przypraw, zamyka swój zakład w Polsce. Firma będzie stopniowo zmniejszać produkcję w fabryce w Kostrzynie - wynika z oświadczenia zamieszczonego na stronach spółki. W Polsce Podravka zatrudnia obecnie ok. 200 osób - informuje www.portalspozywczy.pl.

Decyzja zarządu Podravki ma związek z wejściem Chorwacji do Unii Europejskiej w połowie zeszłego roku. Bezpośredni dostęp do wspólnotowego rynku zaowocował nową strategią producenta Vegety. Zakłada ona koncentrację produkcji w jednej fabryce, w Koprivnicy. Przeniesienie całej produkcji do Chorwacji ma przede wszystkim ograniczyć koszty operacyjne.

Proces zatrzymania produkcji w Polsce rozpoczął się 15 grudnia. Ma się zakończyć do 31 marca przyszłego roku. Krajowy oddział firmy - Podravka Polska, w porozumieniu ze związkami zawodowymi, wypłaci odprawy dla około 45 pracowników.

W komunikacie Podravki czytamy, że zarząd firmy oczekuje, iż podjęte działania przełożą się w pozytywny sposób na wyniki chorwackiego przedsiębiorstwa już w 2015 r.  - Dzięki przeniesieniu produkcji możliwy stanie się wzrost wykorzystania mocy produkcyjnych w zakładach w Koprivnicy. Firma zmniejszy zatem koszty jednostkowe produktów, oraz koszty pracy - informuje producent Vegety.

Podravka jest jednym z największych producentów wyrobów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej produkty można znaleźć w ponad 40 krajach świata. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM