Ceny jabłek przemysłowych są o 40 proc. niższe niż w ubiegłym sezonie

Autor: Polskie Radio 29 listopada 2016 10:09

Ceny jabłek przemysłowych są o 40 proc. niższe niż w ubiegłym sezonie Sadownicy i zakłady, które skupują i przetwarzają jabłka mają niestety rozbieżne interesy. Jedni chcą sprzedać jak najdrożej, drudzy kupić jak najtaniej / fot. shutterstock

Sadownicy i zakłady, które skupują i przetwarzają jabłka, mają niestety rozbieżne interesy. Jedni chcą sprzedać jak najdrożej, drudzy kupić jak najtaniej. Jak wyglądała sytuacja na tym rynku tej jesieni? - pyta Polskie Radio.

Jak zaznacza Barbary Groele z Krajowej Unii Producentów Soków, ilość jabłek przemysłowych jest wystarczająca, nie ma kolejek przed zakładami, cena za jabłka przemysłowe też jest ustabilizowana i wynosi na poziomie loco zakład od 25 do 40 groszy.

Ponadto przypomina, że ceny skupu jabłek przemysłowych zależą w ogromnym stopniu od cen za jakie udaje się później sprzedawać wyprodukowany z nich koncentrat jabłkowy.

Sadownik spod Grójca, Hubert Woźniak, ocenia tę kwestie przede wszystkim z punktu widzenia producenta owoców. Jak wyjaśnia, zbyt jest ciężki, ceny są bardzo niskie, jabłka przemysłowe w skupie są o 40 proc. tańsze od ubiegłorocznych.

Więcej w Polskim Radiu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM