Branża owocowo-warzywna skorzysta na programie „Rodzina 500 plus”?

Autor: www.sadyogrody.pl 29 lutego 2016 12:02

Branża owocowo-warzywna skorzysta na programie „Rodzina 500 plus”? Józef Rolnik, założyciel firmy Rolnik/ fot. PTWP

- Przed nami bardzo ciekawy rok. Z dużym zainteresowaniem będziemy obserwować poczynania rządu. Jestem bardzo ciekawy czy to będzie tak jak zapewniają politycy, że program „Rodzina 500 plus” napędzi gospodarkę i obroty polskich przedsiębiorstw - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Józef Rolnik, właściciel firmy Rolnik.

Zdaniem przedsiębiorcy rządowy program skierowany do rodzin jest intrygujący dla polskich przedsiębiorców. Dlaczego?

- Bo sporo pieniędzy trafi na rynek. W jakimś stopniu te pieniądze mogą być skierowane na konsumpcję. Czy tak naprawdę będzie czas pokaże – mówi Józef Rolnik. 

Jego zdaniem również sieci handlowe obecne w Polsce liczą, że rodzice część dodatkowych wpływów od państwa, zostawi właśnie u nich.

Na czym w tym roku skupi się firma Rolnik?

- Różne pomysły chodzą nam po głowie. Jednak w obecnej sytuacji rynkowo-politycznej naprawdę trzeba uważać na to co się robi. Polski rynek jest już tak nasycony i ustawiony, że ciężko wymyślić coś nowego. Prawda jest taka, że ten „tort” jest już podzielony – zapewnia Józef Rolnik.

I przyznaje, że jeśli chodzi o ofertę produktową - producent musi dostosować się do handlu. Dlatego spółka w ofercie ma zarówno produkty tradycyjne jak i premium.

Jego zdaniem polskie przetwórstwo jest w dobrej sytuacji, ze jest budowane na zasadzie dużej elastyczności. - Polscy przetwórcy są dzisiaj świadomi, że należy stawiać na szeroki asortyment i skupiać się na tym, czego rynek oczekuje. Dlatego na sklepowych półkach nie jest nudno, co chwilę widać nowości w segmencie przetworów owocowo-warzywnych. Polscy konsumenci też się zmienili, są mniej konserwatywni, bardziej otwarci na nowości – zapewnia Józef Rolnik.

Firma Rolnik powstała w 1991 r. Firma zatrudnia 500 osób. W portfolio ma 250 pozycji asortymentowych z segmentu przetwórstwa warzyw. Rolnik ok. 20 proc. swojej produkcji eksportuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM