Bonduelle: Warzywa w puszkach to rosnąca kategoria

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 10 maja 2016 11:22

Bonduelle: Warzywa w puszkach to rosnąca kategoria Anna Telakowiec, dyrektor marketingu Bonduelle Polska

- Wartość rynek przetworów warzywnych w puszkach w Polsce sięga ponad 400 mln zł. Jest to rynek stabilnie rosnący, o ok. 1 proc. rocznie ilościowo - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Anna Telakowiec, dyrektor marketingu Bonduelle Polska.

- Widzimy rosnącą penetrację kategorii czyli liczbę osób kupujących przetwory w puszkach. Zarówno penetracja kukurydzy - stanowiącej blisko połowę rynku, jak i groszku - drugiego pod względem wielkości segmentu jest rosnąca. Jednak to fasole, trzeci co do wielkości segment, zyskują coraz większą popularność w Polsce zarówno pod względem tempa wzrostu sprzedaży ponad 8 proc. rok do roku jak i penetracji - zapewnia Anna Telakowiec.

Spożycie warzyw w puszkach na osobę jest znacznie niższe niż w innych państwach Europy np. u naszych sąsiadów w Niemczech. - Dlatego prognozujemy dalszy stabilny wzrost kategorii. Do osiągnięcia tego wzrostu konieczne będą nowe produkty oraz inwestycje w kategorię, która pełni rolę "pomocnika" w domowej kuchni - dodaje ekspertka.

Bonduelle patrzy na ten rynek przez pryzmat przyszłych, większych sprzedaży opartych o rosnące potrzeby polskiego konsumenta. Zdaniem ekspertów firmy kategoria ma potencjał wzrostu w Polsce.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM