Bifix: Wejście w kategorię dżemów to sposób na zagospodarowanie nadwyżek owoców

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 07 grudnia 2016 10:18

Bifix: Wejście w kategorię dżemów to sposób na zagospodarowanie nadwyżek owoców fot. materiały prasowe

- Dążymy do tego żeby nasze dżemy były najlepszymi i najbardziej wartościowymi na rynku. Oferujemy najmniejszą dopuszczalną zawartość cukru oraz największą zawartość owoców - mówią w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl prezes Bifix Wojciech Piasecki oraz Maria Piasecka, dyrektor ds. marketingu i administracji.

Na przełomie września i października firma Bifix, jeden z największych producentów herbat w Polsce, poinformowała o rozszerzeniu asortymentu o linię dżemów niskosłodzonych. Do sprzedaży trafi łącznie jedenaście indeksów, osiem podstawowych o smakach: truskawka, wiśnia, brzoskwinia, czarna porzeczka, borówka amerykańska, jagoda, malina i marmolada różana oraz trzy "dżemy na zdrowie": malina z kwiatem lipy, truskawka z jabłkiem i siemieniem lnianym oraz aronia z sokiem z aceroli.

Jak mówi Wojciech Piasecki, wejście w kategorię dżemów to dla firmy Bifix sposób na zagospodarowanie nadwyżek produkcji owoców.

- Produkujemy 4-5 tys. ton owoców rocznie. Chcemy zagospodarować własne towary i sprzedać je w stu procentach. W dżemach przyjęliśmy zasadę stosowania jak najmniejszej ilości dodatków przy jak największej ilości czystego owocu. Ponadto naszych dżemów nie słodzimy cukrem, a za pomocą pektyny jabłkowej. To powoduje, że nie ma konieczności stosowania skrobiowych czy żelatynowych dodatków - zapewnia prezes spółki.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Firma Bifix od 1992 r. zajmuje się produkcją herbat owocowych, ziołowych oraz konfekcjonowaniem suszy i suszarnictwem. Firma została założona przez Wojciecha Piaseckiego na bazie gospodarstwa sadowniczego, którego był właścicielem. Produkty Bifix powstają wyłącznie z naturalnych surowców, które pochodzą z własnych plantacji sadowniczych i są eksportowane do kilkunastu krajów świata. W 2016 r. Bifix rozpoczął produkcję dżemów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM