Bifix, producent herbat i dżemów, chce wejść na rynek napojów owocowych

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 30 grudnia 2016 15:51

Bifix, producent herbat i dżemów, chce wejść na rynek napojów owocowych fot. shutterstock.com

- Możliwe, że wkrótce, obok herbat i dżemów, będziemy produkować również napoje, które mają tendencję zwyżkującą od wielu lat - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Wojciech Piasecki, prezes firmy Bifix.

Jak dodaje Wojciech Piasecki, owoce, które trafiają zarówno do herbat i dżemów marki Bifix pochodzą z własnych plantacji firmy.

- Mamy przetwórnię, która produkuje także koncentraty. Produkujemy ok. 4-5 tys. ton różnych owoców rocznie, a tego nie da się przerobić w postaci dżemów ani herbat, przynajmniej na razie. Powstała więc tłocznia koncentratów. Większość owoców z naszych plantacji jest przeznaczana właśnie na koncentrat jako produkt finalny - dodał.

Firma Bifix od 1992 r. zajmuje się produkcją herbat owocowych, ziołowych oraz konfekcjonowaniem suszy i suszarnictwem. Firma została założona przez Wojciecha Piaseckiego na bazie gospodarstwa sadowniczego, którego był właścicielem. Produkty Bifix powstają wyłącznie z naturalnych surowców, które pochodzą z własnych plantacji sadowniczych i są eksportowane do kilkunastu krajów świata. W 2016 r. Bifix rozpoczął produkcję dżemów.

Więcej na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM