Beata Szydło w zakładzie Dawtona: Ta firma kooperuje z polskimi rolnikami

Autor: PAP 31 sierpnia 2015 15:43

W czwartek 27 sierpnia br. Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera złożyła w Lesznie wizytę w zakładzie przetwórstwa owocowo-warzywnego Dawtona. Jak mówiła, jest to zakład, który produkuje z polskich produktów i kooperuje z polskimi rolnikami. - To jest firma, która rozwija się i chce się rozwijać i dawać miejsca pracy, ale firma potrzebuje wsparcia państwa - podkreśliła.

Przekonywała, że "dzisiaj przedsiębiorcy mówią przede wszystkim o tym, że państwo odwraca się plecami do polskich przedsiębiorców". W jej ocenie państwo za sprawą m.in. zmian w systemie podatkowym i budowania marki polskich produktów za granicą powinno wspierać polskie firmy po to, by te były konkurencyjne wobec firm zagranicznych.

Najistotniejszą kwestią w jej ocenie jest zapewnienie możliwości odpisów i ulg podatkowych dla polskich inwestorów oraz zapewnienia wsparcia tym, którzy "uczciwie płacą podatki w Polsce". Wymieniła również m.in. 15 proc. CIT dla mikroprzedsiębiorców i odbudowę szkolnictwa zawodowego.

- Oczywiście, my chcemy, by w Polsce pojawiały się firmy zagraniczne, które będą tworzyły stałe miejsca pracy i tutaj w Polsce odprowadzały w Polsce podatki, ale obowiązkiem państwa jest kochać polskie firmy i polskich przedsiębiorców, bo to oni są podstawą polskiego rozwoju - mówiła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM