Argan Capital od lat poszukuje drogi wyjścia z inwestycji w Hortex

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 11 lipca 2017 13:56

Argan Capital od lat poszukuje drogi wyjścia z inwestycji w Hortex Tomasz Kurpisz, prezes Horteksu/ fot. PTWP

- Saga dotycząca sprzedaży Horteksu ma kolejną odsłonę, związaną tym razem z determinizmem finalizacji inwestycji przez fundusz Argan Capital. Mniej, czy bardziej intensywne próby poszukiwania formuły wyjścia z tej inwestycji przez właściciela ponawiane są od lat, by nie powiedzieć dekad. Zawsze z tym samym skutkiem. Przy czym argumentem rozstrzygającym jest nie tylko poziom cenowy potencjalnej transakcji, ale nade wszystko stała marginalizacja udziałów rynkowych firmy, a co za tym idzie spadek jej wartości - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Zbigniew Mendel, prezes Mendel Company.

Zdaniem Zbigniewa Mendela próba sprzedaży całej firmy (mrożonki + soki) jednemu nowemu właścicielowi, to zadanie niewykonalne od lat, a teraz z dużym prawdopodobieństwem nawet nie brane pod uwagę. Konsekwencją tego jest pytanie o to, w której części biznesu pozostanie znak handlowy, jako kluczowa wartość potencjalnej transakcji.

- Odrębną kwestią wymagającą rozważenia są przyczyny marginalizacji rynkowej pozycji Hortexu, zwłaszcza w sokach i napojach. Sprowadzanie wszystkiego do twierdzenia, że lider z takim udziałem zawsze będzie już tylko tracił jest niewątpliwie nadinterpretacją. Wystarczy pobieżna choćby analizy drogi rozwojowej Maspexu – wskazywanego jak jednego z potencjalnych inwestorów – aby zadać pytanie o zasadność realizowanej przez Hortex strategii, jako przyczyna erozji pozycji rynkowej firmy - mówi Mendel.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM