Akcje Bakallandu znikną z giełdy

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 06 lutego 2015 13:48

Akcje spółki Bakalland zostaną wykluczone z obrotu giełdowego 10 lutego. Ruch ten jest wynikiem zniesienia dematerializacji akcji Bakallandu na wniosek spółki Innova Phoenix.

- Zarząd Bakalland (...) informuje, że w dniu 5 lutego 2015 roku otrzymał uchwałę zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w przedmiocie wykluczenia z dniem 10 lutego akcji spółki oznaczonych kodem PLBKLND00017 z obrotu giełdowego - poinformowała spółka.

- Powyższa uchwała podjęta została w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce zezwolenia na zniesienie dematerializacji wskazanych wyżej akcji, o której spółka informowała raportem bieżącym nr 13/2015 z dnia 29 stycznia 2015 roku - podano.

7 stycznia 2015 r. sąd w Warszawie dokonał wpisu połączenia spółki Bakalland z Innova Phoenix Sp. z o.o., która była spółką celową o charakterze inwestycyjnym, zaś jej jedynym istotnym aktywem było 100 proc. akcji Delecta SA. z siedzibą we Włocławku (poprzednio Rieber Foods). W wyniku dokonanego połączenia spółka Bakalland stała się właścicielem 100 proc. akcji Delecta z siedzibą we Włocławku.

16 grudnia 2014 roku odbyło się walne zgromadzenie Bakallandu, które zdecydowało o zniesieniu dematerializacji akcji spółki na wniosek Innova Phoenix, działającej jako przedstawiciel akcjonariuszy posiadających łącznie 100 proc. kapitału bakaliowej spółki.

Po wycofaniu Bakallandu, na warszawskiej giełdzie będą notowane tylko dwie spółki bakaliowe spółki, czyli Helio oraz Atlanta. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM