Zwolnieni kierownicy ARiMR będą walczyć o swoje prawa w sądzie

Autor: Dziennik Wschodni 18 lutego 2016 12:06

Zwolnieni kierownicy ARiMR będą walczyć o swoje prawa w sądzie Aby rozwiązać stosunek pracy z kierownikiem, który jest radnym (tak jest pięciu przypadkach) wymagana jest zgoda rady/ fot. shutterstock

Nowi pracownicy ARiMR właśni się urządzają w swoich nowych biurach. A starzy – ci, którzy mają mandaty radnych – zapowiadają walkę o przywrócenie do pracy - informuje Dziennik Wschodni.

Jak mówi Henryk Kołodziejczyk na łamach Dziennika Wschodniego, przewodniczący Rady Gminy Łaziska, były kierownik biura powiatowego ARiMR w Opolu Lubelskim, spodziewał się odwołania z funkcji jednak nie chce komentować czy liczył się z tym, że straci pracę. To jeden z kierowników ARiMR, który został odwołany podczas narady w Lublinie na początku lutego. Podobne decyzje zapadły również w innych częściach kraju.

Aby rozwiązać stosunek pracy z kierownikiem, który jest radnym (tak jest pięciu przypadkach) wymagana jest zgoda rady. Kołodziejczyk mówi, że w jego przypadku takiego wniosku od Agencji nie było. Dodaje, że ponieważ taki wniosek do rady nie wpłynął, w ubiegłą środę złożył pozew do sądu i będą domagał się przywrócenia do pracy. 

Pozew do sądu złożył również odwołany z funkcji dyrektor oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego w Lublinie Adam Rychliczek (PSL) i radny sejmiku. 

Czytaj więcej w Dzienniku Wschodnim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM