Związek Sadowników: Trzeba podjąć dialog z przetwórcami

Autor: www.sadyogrody.pl/Związek Sadowników RP 28 września 2016 08:23

Związek Sadowników: Trzeba podjąć dialog z przetwórcami Obradujący doszli do wniosku, że konieczne jest spotkanie z przedstawicielami wiodących zakładów przetwórczych funkcjonujących na terenie Mazowsza i podjęcie z nimi rozmów celem zmiany obecnej sytuacji. / fot. shutterstock

W związku z bardzo trudną sytuacją na rynku owoców, 26 września 2016 r. z inicjatywy Związku Sadowników RP, odbyło się spotkanie starostów, burmistrzów, wójtów lub ich przedstawicieli z powiatu grójeckiego, rawskiego, białobrzeskiego i piaseczyńskiego. Rozmawiano o doraźnych i długofalowych sposobach rozwiązania problemów i zapewnienia opłacalności produkcji.

Najwięcej uwagi poświęcono dramatycznie niskim cenom skupu jabłek przemysłowych i wpływowi na poziom cen owoców deserowych.

Zdaniem większości uczestników spotkania jedną z głównych przyczyn obecnych kłopotów sadowników jest wykorzystywanie przez niektórych przetwórców przewagi rynkowej i proponowanie rażąco niskich cen. Zastanawiano się nad realnymi sposobami oddziaływania na zakłady przetwórcze.

Obradujący doszli do wniosku, że konieczne jest spotkanie z przedstawicielami wiodących zakładów przetwórczych funkcjonujących na terenie Mazowsza i podjęcie z nimi rozmów celem zmiany obecnej sytuacji. Podobne spotkania organizowane są przez Związek Sadowników RP w innych częściach Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM