Związek Przedsiębiorców i Pracodawców chce legalizacji pobytu Ukraińców

$data.author.description Autor: wnp.pl 31 stycznia 2016 20:12

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców chce legalizacji pobytu Ukraińców Polska potrzebuje pracowników z Ukrainy; fot. shutterstock.com

Jak podaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, aby polska gospodarka co najmniej utrzymała dotychczasowe tempo rozwoju, to przy obecnych trendach demograficznych potrzebujemy do 2050 roku przyjąć 5 milionów imigrantów.

W odróżnieniu od innych krajów - informuje - mamy wyjątkowe zasoby w tym zakresie, tj. naszych sąsiadów Ukraińców. Nie musimy ich uczyć polskiego, fundować mieszkań, świadczeń, utrzymywać ich, sami doskonale sobie radzą.

"Proponujemy legalizację na pobyt stały wszystkich Ukraińców, Wietnamczyków i Białorusinów w Polsce. Dotyczy to około 1 miliona osób" - apeluje ZPiP.

- Jeśli się patrzy na to, co dzieje się w Europie Zachodniej, gdzie ponad 60 proc. imigrantów żyje z zasiłków, to ci "nasi" Ukraińcy jawią się jak jakieś nierealne marzenie - mówi Cezary Kaźmierczak, prezes ZPiP. - Większość Polaków nawet nie ma pojęcia, że pracuje ich u nas około miliona.

Według prognoz GUS, do 2050 roku liczba Polaków skurczy się z obecnych ponad 38 milionów do mniej niż 34 milionów ludzi.

Czytaj więcej na www.wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM