ZSRP nie zgadza się z koniecznością zapłaty podatku od wycofanych owoców

Autor: www.sadyogrody.pl/Związek Sadowników RP 05 stycznia 2016 08:07

ZSRP nie zgadza się z koniecznością zapłaty podatku od wycofanych owoców Przekazane owoce i warzywa podlegają opodatkowaniu wg stawek VAT właściwych dla tych towarów/ fot. shutterstock

Ministerstwo Finansów odpowiadając na protest Związku Sadowników RP informuje, iż rolnicy, którzy skorzystali z operacji wycofania z rynku w celu bezpłatnej dystrybucji owoców i warzyw, muszą otrzymaną kwotę wsparcia finansowego, uznać za formę wynagrodzenia za przekazane organizacjom charytatywnym towary. Przekazane owoce i warzywa podlegają opodatkowaniu wg stawek VAT właściwych dla tych towarów.

Oznacza to, że czynni podatnicy VAT muszą zapłacić podatek . Podkreśla się, iż zwolnienie od podatku VAT nie dotyczy dostawy towarów za wynagrodzeniem, a takimi właśnie są przedmiotowe dostawy owoców i warzyw w zamian za środki finansowe otrzymane z unijnej pomocy finansowej.

Mimo wszystko wiele osób nie zgadza się z ta interpretacją - Związek Sadowników RP zamierza dalej walczyć w interesie sadowników, którzy muszą zapłacić podatek od wycofanych owoców i warzyw.

Wszystkie osoby, które otrzymały indywidualną interpretację z Izby Skarbowej, decyzje z US oraz osoby zainteresowane proszone są o kontakt z biurem Związku Sadowników RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM