ZSRP apeluje o pomoc dla gospodarstw poszkodowanych przez nawałnice

Autor: www.sadyogrody.pl/ZSRP 20 czerwca 2016 14:26

ZSRP apeluje o pomoc dla gospodarstw poszkodowanych przez nawałnice Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł PSL/ fot. PTWP

W związku z tragedią gradobicia jaka dotknęła w minionym tygodniu wiele rejonów Polski, Związek Sadowników RP jako reprezentant polskich sadowników zwraca się z wnioskiem do o zastosowanie nadzwyczajnych mechanizmów pomocy dla poszkodowanych gospodarstw – czytamy w piśmie skierowanym do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Jak przyznaje w piśnie Mirosław Maliszewski, prezes ZSRP, niestety wiele z gospodarstw nie mogło skorzystać z systemu ubezpieczeń ze względu na zbyt wysokie stawki. - Wiele sadowników zostaje bez środków do dalszego funkcjonowanie. Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że rozwój sadownictwa na terenie kraju może zostać zahamowany, jeśli w porę nie podejmiemy odpowiednich działań. Dla zrekompensowania poniesionych strat potrzebne będą liczne środki finansowe – podkreśla.

- Proszę o potraktowanie sprawy poważnie i ustalenie terminu ewentualnego spotkania. Nie można pozostawić rolników bez środków do życia – przyznaje w piśmie Maliszewski.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM