ZSRP apeluje do sadowników: 1 września wstrzymajmy dostawy jabłek przemysłowych!

Autor: www.sadyogrody.pl/ ZSRP 31 sierpnia 2016 08:42

ZSRP apeluje do sadowników: 1 września wstrzymajmy dostawy jabłek przemysłowych! fot. shutterstock

Związek Sadowników RP apeluje do wszystkich sadowników o niedostarczanie owoców do punktów skupu. - Zakłady przetwórcze od początku tego sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Argumenty od lat są takie same - nadprodukcja i niskie ceny koncentratu na świecie. To kłamstwo i perfidna gra marketingowa! Zagraniczne koncerny żerując na polskich sadownikach i kupując surowiec za bezcen świadomie zaniża cenę koncentratu na światowych rynkach. Oni zarabiają na naszej ciężkiej pracy i kosztem naszych rodzin! - apelują przedstawiciele Związku Sadowników RP.

- Związek Sadowników RP od wielu lat prowadzi działania mające na celu wprowadzenie ceny minimalnej i umów kontraktacyjnych. Niestety bezskutecznie! Dlaczego? Nie jesteśmy zorganizowani! Nie ma wśród nas jedności i bez skrupułów wykorzystują to przetwórcy - informują na stronie sadownicy ze Związku Sadowników RP.

Przedstawiciele ZSRP namawiają sadowników, by odpowiedzieli sobie na następujące pytania: czy cena 0,15 zł za jabłka przemysłowe pokrywa koszty produkcji? Czy ta cena pozwoli Ci zapewnić ciągłość produkcji w przyszłym roku? Czy będziesz w stanie w tym roku zapewnić godziwy byt swojej rodzinie?

- Nie możemy kolejny rok dać się rozegrać przetwórcom! To ostatni moment na reakcję i podjęcie konkretnych działań! Jedyną skuteczną metodą jest zablokowanie im możliwości zarabiania pieniędzy poprzez brak dostaw surowca! Z dniem 1 września 2016 r. zaprzestajemy sprzedaży jabłek przemysłowych aż do odwołania - apeluje zarząd główny Związku Sadowników RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM