ZPPRP wyraża sprzeciw związany z dodatkowym naborem na wycofanie produktów

Autor: www.sadyogrody.pl 05 maja 2016 12:13

ZPPRP wyraża sprzeciw związany z dodatkowym naborem na wycofanie produktów Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej wyraża swój sprzeciw związany z dodatkowym naborem produktów do wycofania w ramach embargo /

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej wyraża swój sprzeciw związany z dodatkowym naborem produktów do wycofania w ramach embargo i wskazuje na dramatyczną sytuację producentów kapusty pekińskiej spod osłon.

W dniu 29.04.2016 r na stronie Agencji Rynku Rolnego pojawiła się informacja na temat wsparcia dla producentów owoców i warzyw m.in. kapusty, w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej. Następnie pojawiła się informacja, że producenci zainteresowani wsparciem mogą składać powiadomienia dotyczące operacji wycofania owoców i warzyw od dnia 04 maja 2016 r.

- Z kolei 04 maja 2016 r umieszczono informację, iż Agencja Rynku Rolnego w dniu 04 maja 2016 r zakończyła przyjmowanie wniosków. W rzeczywistości nabór trwał tylko jeden dzień, jak również tego dnia poinformowano o zakończeniu naboru wniosków. Wnioski nasuwają się same… Kolejny raz zakpiono sobie z producentów warzyw m.in. pod osłonami. Grozi im zaoranie większości plantacji tego produktu! - apeluje ZPPRP. 

Warto podkreślić, że w ramach naboru do wycofania było 247,760 ton grup produktów: kapusta; kalafiory; brokuły; pieczarki; owoce miękkie. W tym przypadku współczynnik przydziału wynosi 0,03. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM