Został niecały miesiąc na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie za 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 19 maja 2016 08:19

Został niecały miesiąc na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie za 2016 r. Do 16 maja rolnicy złożyli w ARiMR 934 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok / fot. pixabay

Do 16 maja rolnicy złożyli w ARiMR 934 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok. Komisja Europejska podjęła decyzję o wydłużeniu do 15 czerwca 2016 roku okresu składania wniosków.

Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca 2016 roku, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1 proc.

Jest to decyzja, o którą Polska, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel zabiegał; decyzja w interesie polskich rolników. Będą oni mieli więcej czasu na dokładne wypełnienie wniosków o dopłaty.

Jednocześnie ARiMR zachęca rolników, by nie czekali ze składaniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na szybszą weryfikację dokumentów, da rolnikom czas na poprawę ewentualnych błędów i uzyskanie płatności w pełnej kwocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM